PORADNIK

 

INICJATYWY

PARTNERZY

PORADNIK PRACODAWCY - BHP - PPOŻ - ODO

Zakładka poświęcona aktualnościom z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego i pierwszej pomocy przedmedycznej pomału ewoluuje. Pisząc o naszych działaniach usługowych, zrodził się pomysł aktualnych odpowiedzi na pojawiające się i nurtujące naszych kontrahentów problemy. Tak też powstał pomysł stworzenia tematycznego poradnika, w którym będziemy na bieżąco odpowiadać na pojawiające się pytania z naszej branży.
Zapraszamy także do zakładki BHP Retro - czyli archiwalnych zasad, oznakowania i dawnego sprzętu minionych czasów, dotyczących bezpośrednio naszej pracy.
 
Z Pozdrowieniem-  Piotr Bucior & Marek Mróz

KAMIZELKI ODBLASKOWE Z NADRUKIEM

Prawidłowe, czytelne oraz bezpieczne oznakowanie miejsca pracy, dróg ewakuacyjnych czy sprzętu do udzielania pierwszej pomocy lub ochrony przeciwpożarowej to jeden z obowiązków zakładu a tym samym pracodawcy. Nie mniej istotnym aspektem jest również odzież ostrzegawcza stosowana przez pracowników wykonujących czynności służbowe w warunkach ograniczonej przez porę dnia lub miejsce widoczności. Również w życiu prywatnym, szczególnie przy uprawianiu sportu, odzież dzięki której, damy się łatwiej zauważyć, znacznie podnosi nasze bierne bezpieczeństwo.

 

WIDOCZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Jak wiadomo kamizelki ostrzegawcze występują obecnie w najbardziej popularnych, jeśli nie jedynych jaskrawych kolorach - pomarańczowym i żółtym. Są one najczęściej wykonane z poliestru, materiału odpornego na zniszczenie i zabrudzenia. Tak się składa że tkanina ta doskonale nadaje się do sublimacji, a uzyskany nadruk jest trwały, czytelny i estetyczny.

Sublimacja z racji swoistego "mieszania się" kolorów na podłożach innych niż białe ogranicza nas do raczej ciemnej kolorystyki nadruku: czerni, granatu lub zieleni. Uzyskiwany efekt jest jednak doskonale widoczny, możemy nanieść go praktycznie na każdą część odzieży i nie ogranicza nas jego wielkość :) Pamiętajmy, widoczność to jedna z podstaw bezpieczeństwa, czy to w pracy czy w życiu prywatnym możemy jej wiele zawdzięczać.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok