PORADNIK

 

INICJATYWY

PARTNERZY

PORADNIK PRACODAWCY - BHP - PPOŻ - ODO

Zakładka poświęcona aktualnościom z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego i pierwszej pomocy przedmedycznej pomału ewoluuje. Pisząc o naszych działaniach usługowych, zrodził się pomysł aktualnych odpowiedzi na pojawiające się i nurtujące naszych kontrahentów problemy. Tak też powstał pomysł stworzenia tematycznego poradnika, w którym będziemy na bieżąco odpowiadać na pojawiające się pytania z naszej branży.
Zapraszamy także do zakładki BHP Retro - czyli archiwalnych zasad, oznakowania i dawnego sprzętu minionych czasów, dotyczących bezpośrednio naszej pracy.
 
Z Pozdrowieniem-  Piotr Bucior & Marek Mróz

BADANIE SPRAWNOŚCI

Rękawice elektroizolacyjne, zwane również rękawicami dielektrycznymi stosuje się do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym i mogą one być stosowane wyłącznie do napięć do 1kV. Powyżej tych wartości mogą być używane tylko jako sprzęt pomocniczy tylko w połączeniu z innymi zabezpieczeniami technicznymi.

Rękawice izolacyjne są najczęściej wykonywane z elastomeru - gumy, lateksu, związków elastomerowych lub różnych kombinacji ich połączeń.

Wszystkie rodzaje rękawic elektro-izolacyjnych podlegają okresowej kontroli i stosownym badaniom technicznym, które reguluje Polska Norma PN-EN 60903:2006 " Prace pod napięciem. Rękawice z materiału izolacyjnego".

Na Państwa zlecenie wykonujemy certyfikowany przegląd rękawic dielektrycznych w ramach współpracy z jedną z najbardziej znanych i cenionych w naszym kraju firmą produkującą sprzęt ochronny tego typu.

Zapraszamy do współpracy

Biuro Obsługi Firm PIO - MAR

tel. 605 - 116 - 147

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok