PORADNIK

INICJATYWY

PARTNERZY

BHP & PPOŻ - RETRO

Realizując nasze zadania dość często napotykamy dawne oznakowania w zakresie Bhp i Ppoż, stary i niejednokrotnie sprawny sprzęt lub urządzenia mające bezpośredni związek z naszą pracą, która jest jednocześnie naszą pasją. Postanowiliśmy zbierać takie "zawodowe kwiatki" i połączyć te dwa światy na naszej stronie, gdyż dawne czasy mają "własną duszę", i choć czasem wydają się zabawne, zawsze zmuszają do refleksji...

W obecnych czasach sprzęt ochrony przeciwpożarowej to rozwiązania często wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki, wszystko w celu zapewnienia jego maksymalnej skuteczności i niezawodności. Dawniej bywało nieco inaczej... Sprzęt oparty na prostych konstrukcjach, może nie miał tak dużej jak obecne siły gaszenia ale odpowiednio wykorzystany potrafił być równie skuteczny.

 

Narzędzie zwane popularnie "Tłumnicą", używane często w gospodarstwach, zabudowach i terenach leśnych. Wykorzystujące prostą zasadę wyłączenia z użytku jednego z wierzchołków trójkąta spalania, proste i skuteczne narzędzie służące do gaszenia palących się traw, łąk itp. poprzez tzw. "zbijanie płomienia".

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.