Jednym z ważniejszych, a jednocześnie niedocenianym aspektem mającym niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo ma widoczność, nie tylko pracowników ale także pracujących maszyn, urządzeń oraz miejsc niebezpiecznych. Widoczność ta, mająca szczególne znaczenie w określonych warunkach czasowych lub atmosferycznych, jest także jednym z wymogów bezpieczeństwa stosowanym jako rozwiązanie prewencyjne. Jednym z takich rozwiązań są kamizelki odblaskowe z nadrukiem.

Nadruk na kamizelce odblaskowej techniką sublimacji

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem wykonujemy w dwóch technikach, których użycie uzależnia wymagany przez klienta nadruk, a w zasadzie jego kolor. W przypadku ciemniejszych nadruków niż kolor kamizelki naniesienie nadruku wykonujemy praktycznie niezniszczalną techniką sublimacji. Jeśli natomiast kolory wymaganego nadruku są jaśniejsze, do naniesienia wymaganego wzoru stasujemy technikę opartą na folii flex. Oba rozwiązania doskonale sprawdzają się w praktyce i oprócz zwiększenia widoczności używających je osób, umożliwiają świetną identyfikację pracowników, a jednocześnie reklamę prowadzonej działalności. Niejednokrotnie wymóg dodatokowego oznakowania pracowników, narzucają wprowadzone uwarunkowania zawartych umów, lub przyjętych w danym zakładzie zasad, począwszy na planach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ( BIOZ) na zasadach ratujących życie kończąc.

kamizekla odblaskowa z nadrukiem

Jeśli potrzebujesz wykonać nadruk na kamizelkach odblaskowych, odzieży sportowej lub użytkowej, skontaktuj się z nami. Na podstawie otrzymanych od Ciebie informacji oraz jeśli to konieczne dodatkowych konsultacji, przygotujemy najlepsze z możliwych rozwiązań. Zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy Cię również do naszego bezpłatnego newslettera – Poradnika Pracodawcy – w którym omawiamy zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy, ochrony danych osobowych i kadr. Zapisać się do newslettera możesz TUTAJ. Jeżeli sam planujesz dystrybucję własnego newslettera, polecamy polskiego dostawcę, z którego usług sami korzystamy – Getresponse – zapewniającego nie tylko świetne narzędzie ale także perfekcyjną obsługę klienta.

Opracowanie / Marek Mróz

Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy