Żyjemy w czasach powszechnej dostępności informacji, czasach kiedy to czegoś nie ma w internecie, to formalnie znaczy że nie istnieje. Na praktycznie każdy możliwy temat napisano już książkę, artykuł lub nagrano film. Wszystko pięknie, niestety w całą tą dostępność wmieszały się dwie łyżki dziegciu. Łyżki o tyle istotne, iż posługiwanie się informacją tam zawartą może doprowadzić do poważnych problemów, nie tylko natury prawnej ale również, jakże istotnej wizerunkowej. Dlatego w naszej akademii szkoleniowej udostępniamy bezpłatne dokumenty bhp, ppoż i rodo.

O jakich błędach mowa ? Oto najczęstsze:

1. dokumentacja niekatulana już we względach prawa – wycofana lub zastąpiona nowym regulującym ją aktem prawnym,

2. dokumentacja błędnie stworzona, często na zasadzie własnego “widzi misię”,

3. zmodyfikowana niezgodnie z prawem dokumentacja wynikająca z przepisów prawa, wynikająca z “wiadomo czego”.

Bardzo rozpowszechnionym błędem jest także szukanie odpowiedzi na nurtujący aspekt prawny na forach, a co gorsza przyjmowanie znalezionej tam odpowiedzi za wykładnię prawa. Niestety czyjeś wydaje mi się, udało mi się lub moim zdaniem, trudno uznać za spójne, a przede wszystkim prawdziwe i zgodne z prawem rozwiązanie.

W naszej akademii szkoleniowej udostępniane będą bezpłatne materiały, zarówno w tematyce bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ochronie danych osobowych i zagadnieniach związanych z obsługą zgłoszeń sygnalistów, które można, zgodnie z prawem wykorzystać do swoich celów. Większość z nich będzie także zawierała krótkie i konkretne wskazówki, co do pracy z danym dokumentem. Nie musisz zapisywać na żaden niechciany newsletter, czy podawać zbędnych danych. Zamawiasz i masz. Zapraszamy do korzystania z udostępnionych bezpłatnie zasobów.

W razie wątpliwości w zakresie zgodność z prawem prowadzonej działalności gospodarczej, zapraszamy do kontaktu za naszym biurem. Zapewniamy kompleksową obsługę Firm w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony Przeciwpożarowej, Ochrony Danych Osobowych, włącznie z powołaniem dla Państwa Inspektora Ochrony Danych. Zapewniamy także obsługę zgłoszeń od Sygnalistów, oraz udostępniamy dedykowany kanał wewnętrznych zgłoszeń naruszenia prawa Unii. Szkolimy także w zakresie pierwszej pomocy, zajmujemy wsparciem w zakresie dokumentacji kadrowo płacowej i oferujemy zlecenia wykonywane dronem.

Zapraszamy Cię również do naszego bezpłatnego newslettera – Poradnika Pracodawcy – w którym omawiamy zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy, ochrony danych osobowych i kadr. Zapisać się do newslettera możesz TUTAJ. Jeżeli sam planujesz dystrybucję własnego newslettera, polecamy polskiego dostawcę, z którego usług sami korzystamy – Getresponse – zapewniającego nie tylko świetne narzędzie ale także perfekcyjną obsługę klienta.